Про проект


Ініціатор проекту: постійна комісія з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства Громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації.

Виконавець проекту: комісія з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства Громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації.

Куратори проекту: Маловичко Сергій Павлович, Царульков Юрій Анатолійович.

Строки реалізації проекту: 1 червня 2011- 30 жовтня 2011 року.

Постановка проблеми: у 2011 в Донецькій області планується реформування галузі охорони здоров'я. На жаль, інформованість громади і практичних лікарів про цілі, етапи, необхідності і результати цієї реформи вкрай низька. Без відкритого обговорення плануються закриття медичних установ, скорочення працівників медичної галузі. Залишається не підготовленою законодавча база з усіх аспектів реформи. До кінця не ясний чіткий механізм реалізації етапів реформи. На рівень місцевих рад винесені серйозні рішення по межах госпітальних округів, скорочення ліжкового фонду, що, за відсутності серйозного професійного підходу за участю організаторів і менеджерів охорони здоров'я може призвести до катастрофічних наслідків.

Мета проекту:
  • формування у громади, практичних лікарів та організаторів охорони здоров’я чіткого розуміння механізму, необхідності та результатів проведення реформи охорони здоров'я;
  • узагальнення напрямків реорганізація медичної галузі на основі науково-обґрунтованого підходу з залученням фахівців та ТОР-менеджерів охорони здоров'я в межах діючого правового поля України;

Фінансування проекту: робота членів постійної комісії на громадських засадах, кошти в рамках фінансування громадської ради, благодійна допомога.

Моніторинг результатів проекту: проведення опитувань, круглих столів, аналіз прийнятих рішень органами влади на основі вироблених рекомендацій учасниками проекту, думки експертів.

Експертна підтримка: фахівці кафедри охорони здоров'я при НАДУ при Президентові Україні та кафедри організації вищої освіти, управління охороною здоров'я і епідеміології ФІПО (за погодженням).

Очікувані результати: зниження напруженості в суспільстві з приводу результатів реформи охорони здоров'я, узагальнення напрямків реорганізація медичної галузі та формування у громади, практичних лікарів, організаторів охорони здоров’я на місцевому рівні  чіткого розуміння механізму, необхідності та результатів проведення реформи охорони здоров'я.

Етапи реалізації проекту:
  1. червень - липень 2011 року - підготовка інформаційних матеріалів для проекту. Інформаційні запити. Створення анкети з реформи охорони здоров'я, графічної реклами, інтернет-банера, сторінки на сайті громадської ради, формування списку учасників проекту (друковані, електронні мас-медіа, органи влади, керівники медичних закладів, голови професійних медичних об'єднань і товариств). Формування механізму обробки одержуваних даних. Формування кола залучених експертів.
  2. серпень-вересень 2011 - активний збір, узагальнення і аналіз отриманої інформації. Формування списку питань. Уточнення експертного складу. Планування проведення засідання “круглого столу”. здоров’я.
  3. жовтень 2011 - проведення засідання “круглого столу” із залученням представників Донецької облдержадміністрації, експертів і журналістів.